Montaż ścian – niesamowite widowisko

Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w montażu ścian budynku w Myślenicach 😀 Powiem wam, że nie spodziewałam się, że jest to aż takie widowisko. Cały montaż łącznie z przeładunkiem trwał 5 godzin. Około 15:00 stały już wszystkie ściany i można było zobaczyć jak wyglądają poszczególne pomieszczenia 😀

9:00 – Na miejsce budowy przyjechał dźwig. Drugi dźwig rozłożył się na miejscu przeładunku. Niestety droga prowadząca na działkę jest bardzo wąska i nie było możliwości, aby duży – 12-metrowy samochód wjechał na działkę.

10:00 – Na budowę przyjeżdżają pierwsze ściany i rozpoczyna się montaż. Najcięższa ze ścian ważyła około 3 tony. Na płycie fundamentowej wcześniej zostały wyznaczone miejsca, gdzie ściany mają zostać osadzone.

12:00 – Po dwóch godzinach od rozpoczęcia montażu stoi prawie połowa budynku. Do ścian przykręcane są podpory montażowe, dzięki którym, elementy są pionowane oraz usztywniane do momentu zalania zamków żelbetowych, w miejscach łączenia ścian.

Wszystkie instalacje wyprowadzone są z płyty fundamentowej, a w ścianach od razu przygotowane są miejsca, gdzie mają się one znaleźć.

Efekt finalny naprawdę robi wrażenie 😀 Jeden dzień i możemy zobaczyć jak wygląda dom, w którym będziemy kiedyś mieszkać.

Zobacz także: Kolejny etap – montaż stropu!

Dzień otwarty na budowie

Budowę domu z keramzytu można zobaczyć na żywo 😀 Co jakiś czas organizujemy Dzień Otwarty na budowie. Najbliższy z nich już w czerwcu 😀

1 thought on “Montaż ścian – niesamowite widowisko

Comments are closed.

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close